Św. Teresa od Dzieciątka Jezus odkryła całkiem nową, bezpieczną i prostą drogę do nieba. Nazwała ją małą drogą, ponieważ każdy może nią kroczyć: rodzice, nauczyciele, księża lub siostry zakonne, kierowca autobusu i pracownik poczty, dziewczynki i chłopcy.

Św. Teresa szczególnie polecała małą drogę osobom, które czuły się słabe, zwyczajne i niezdolne do wielkich uczynków. Sama tak się czuła i rozumiała wszystkich, którzy nie mieli odwagi wspinać się po stromych i wysokich stopniach świętości.

Św. Teresa kroczenie małą drogą porównała do wspinaczki małego dziecka na pierwszy stopień schodów. Maluch nieporadnie podnosi nogę i próbuje wspiąć się do góry. Jednak ciągle spada i nie może wejść nawet na pierwszy schodek. Co robi tata, gdy widzi starania swojego maleńkiego dziecka? Bierze je na ramiona i zanosi je do góry, aż na sam szczyt schodów.

Podobnie będzie ze wszystkim, którzy zdecydują się kroczyć małą drogą. Dobry Bóg widząc, jak staramy się robić małe kroki, w odpowiednim momencie sam na swoich ramionach zaniesie nas do nieba i uczyni wielkimi świętymi.

Co mamy robić na małej drodze do nieba?

favourite

Miłować Boga, który jest naszym Ojcem

ic_0006_search

Poszukiwać prawdy

ic_0001_peace

Ufać bezgranicznie Bogu

ic_0002_honest

Być prostym i szczerym

ic_0003_positive-vote

Czynić dobro

ic_0004_happiness

Być radosnym

ic_0005_pray

Modlić się

Małe kroki na drodze duchowego dziecięctwa powinniśmy wykonywać z całych naszych sił, codziennie i wytrwale, najlepiej, jak potrafimy. Ważne jest to, aby się nie zniechęcać, ale ciągle próbować. Dobry Bóg bardzo nas kocha i cieszy się naszym wysiłkiem, nawet wtedy, gdy coś się nam nie uda.

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus również będzie nam pomagać, gdy zdecydujemy się iść do nieba małą drogą. Będzie naszą siostrą, przewodniczką i najlepszą przyjaciółką. Zawsze będzie nas pilnować i wskazywać właściwy kierunek! Poza tym będzie nam zsyłać z nieba deszcz niewidzialnych róż.